„Új értékrend szülessen”
Magdolna negyed - a képviselő szemével
2011. július 6. 10:01
Az elmúlt években elindult Magdolna negyed program még korán sem ért véget, számos fejlesztés előtt áll még a városrész. Nem csupán a környezetet újítjuk meg, hanem szociális rehabilitációra is szükség van – mondja a negyed önkormányzati képviselője Balogh István Szilveszter, akit a közeli és távolabbi tervekről, felújításokról, a negyed legfontosabb megoldásra váró feladatairól, a közbiztonságról és a köztisztaságról kérdeztünk.
A Magdolna negyed a kerület vezetésének egyik legfontosabb fejlesztési területe, nagy célokat tűztünk ki a rehabilitációval kapcsolatban, ami nem csak az épületek és a környezet megújításával, hanem szociális fejlesztéssel is jár - avat be miket Balogh István Szilveszter. A fő cél, hogy javuljon a közbiztonság, a köztisztaság és az életszínvonal is a negyedben.
Ezek természetesen fontos célkitűzések, de milyen konkrét lépések történtek ennek érdekében – teszem fel a gyakorlati kérdést – és már érkeznek is sorban a válaszok, sorolva az elmúlt időszak fejlesztéseit és az ősztől induló programokat.
Rendőrház
Természetesen a legnagyobb társadalmi igény a közbiztonság és köztisztaság rendezésére van.
A polgármester egyik legfontosabb célja, hogy megerősítse a rendőrséget. Ennek egyik lépése, hogy létrehozzuk a Magdolna negyed egyik legfertőzöttebb részében a Lujza utcában a „rendőrházat”. Ez több szempontból is előnyös, természetesen jó a rendőröknek, akik szolgálati lakáshoz jutnak, jó a kerületnek, mert a lakásokkal ösztönözzük őket, hogy Józsefvárost válasszák hivatásuk helyszínéül. De, ami talán a legfontosabb, megnyugtató az ott élőknek, hogy a környezetükben mindig van rendőr. Az építkezés jól halad, és az egyenruhások őszre már be is költözhetnek az új lakásokba a rendőrök. A Kesztyűgyári Tanácsadó Testület is azért jött létre a javaslatomra, hogy az ott élők felzárkóztatását segítse, és a lakók valós igényei alapján alakítsunk ki közösségi programokat.
Teleki tér és köztisztaság
A Magdolna negyed sarkalatos pontja a Teleki tér és környezetének megújítása, ami nem pusztán új piacot jelentene, hanem egy olyan köztér létrehozását, amit valóban szeretnek és használnak az ott élők.
Terveim szerint ősszel elindul a negyedben egy Köztisztasági Klub is, ami nyitva áll mindenki számára akik fontosnak érzik, hogy a környezetük tiszta legyen. A klub valós tevékenységet tűz ki maga elé, nem csak beszélni szeretnénk a köztisztaságról, hanem a gyakorlatban tenni is fogunk érte. A Magdolna negyed égető problémája a hajléktalan kérdés is. Magára maradt a kerület, a helyi népszavazás egyik kezdeményezőjeként azt várom, hogy a ránk nehezedő teher arányosan osztódjon el Budapesten, és ezzel együtt emelkedjen a hajléktalanellátás színvonala.
Tehetséggondozás és új értékrend
A jövő tervezése természetesen elképzelhetetlen a fiatalok oktatása, nevelése nélkül. Rajtunk múlik milyen lesz a jövő generációja. Fontos, hogy a diákok tisztában legyenek azzal, hogy nem csak jogaik, de kötelességeik is vannak, és az iskola nem egy szabad fórum. Az önkormányzatnak szintén kötelessége, hogy a tehetséges gyermekeket támogassa. Anyagi nehézségekkel nem csak a romák küzdenek, sok nehézsorsú tehetséges gyermek él Józsefvárosban. Ezért kiemelten fontosnak tartjuk a tehetséggondozást, amit a társadalmi viszonyokhoz, igényekhez igazítunk. Elindítjuk az Ösztönző Alapot, amely valóban ösztönző erőként hat majd a fiatalokra. Minden diák számára, aki arra érdemes elérhetővé tesszük az alapot. A tehetséggondozásban nem lehet különbséget tenni roma és nem roma gyermek között, Józsefváros minden kiemelkedő fiatalját támogatni akarja. A negyed rehabilitációja során fontos, hogy olyan új pozitív értékrend alakuljon ki, amely más, jobb irányba viszi a fiatalokat.
NYZ















































