Nehéz év jön jövőre
2011. december 20. 12:24
Az év utolsó testületi ülésén a képviselőknek még számos fontos kérdésben kellett dönteniük. A jövő évi költségvetési koncepció, a LÉLEK program további folytatása, józsefvárosi épületek védetté nyilvánítása, utcanév változtatás, a pszichiátriai betegek nappali ellátásának biztosítása épp úgy szerepelt a napirendi pontok között, mint a sikereses iskolai szivacskézilabda oktatás folytatása és az önkormányzati jutalmazási rendszer átalakítása.
A képviselők döntöttek a LÉLEK program jövő évi folytatásáról. Az előterjesztés vitájában Kocsis Máté kiemelte, hogy az elmúlt húsz évben nem sikerült választ adni a hajléktalan kérdésre, egy olyan konzerváló rendszer működött, ami felületi kezelése volt csak a problémának ezért is szükséges a rendszer átalakítása, javítása.
A jövő évi költségvetési koncepcióról nem egyezett a pártok véleménye. Az ellenzék közül az MSZP képviselői nemmel szavaztak az előterjesztésre (az LMP képviselője nem volt jelen a testületi ülésen). A felvetésekkel kapcsolatban Egry Attila alpolgármester elmondta, hogy nehéz év vár jövőre az önkormányzatokra, lemondásokkal fog járni, de mégis egy stabil tervezhető költségvetést fognak létrehozni. Hozzátette, hogy hitelt csak rendkívüli esetekben és akkor is csak fejélesztésekre vesznek fel a jövőben.
A testület döntött arról, hogy a pszichiátriai betegek nappali ellátására az önkormányzat szerződést köt a Moravcsik Alapítvánnyal. A szocialisták képviselői értetlenségüket fejezték ki a határozat miatt, hogy a pszichiátriai betegek ellátását idáig végző Szigony Útitárs Nonprofit Kft mellett miért szükséges egy másik alapítvánnyal is szerződi. Rimán Edina alpolgármester elmondta, hogy a Moravcsik Alapítvánnyl való együttműködésnek köszönhetően az önkormányzat a jövőben az eddigi ötven fő mellett újabb ötven főnek tud nappali pszichiátriai betegellátást biztosítani.
A jutalmazás átalakításában sem volt egyetértés a pártok között. Az előterjesztés szerint a hivatal, és az önkormányzati intézmények, gazdasági társaságok egy havi bérkeretük egynegyedének megfelelő összeget fordíthatnak jutalmazásra, évente egy alkalommal. Jutalomban csak a legjobban dolgozók részesülhetnek, a szervezeti egységek létszámának legfeljebb 50 százaléka. Molnár György (MSZP) szerint a jutalmazás rendszerének átalakítása nagyon hirtelen valósult meg, mint mondta, ez sokaknak a jövedelem kiegészítést jelentett. Véleménye szerint a szelektív jutalmazáshoz jól mérhető szempontokra lenne szükség.
Kocsis Máté elmondta, hogy már két éve küzd azért, hogy a jutalom ne egy kötelező kifizetés legyen, ne tizenharmadik, tizennegyedik havi fizetésnek számítson. Szerinte a jelenlegi nehéz gazdasági helyzetben sem pénzügyileg, sem morálisan nem vállalható a korábbi jutalmazási rendszer. A polgármester elmondta, hogy idén az ő kérésére, az önkormányzat vezetői, az intézményvezetők, ügyosztályvezetők és irodavezetők sem vesznek fel jutalmat. Hozzátette: neki és a munkatársainak ez nem lesz újdonság, hisz hat éve nem vett fel jutalmat.















































